دمنوش, مجله سلامتی

فواید دمنوش عناب در درمان بیماری ها

چای عناب دارای مقادیر زیادی آهن است که برای گردش خون عالی است.
از مهمترین مزایای چای عناب می توان به توانایی آن در رفع یبوست، تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت سلامت استخوان و افزایش گردش خون اشاره کرد. چای عناب یک روش عالی برای افزایش دریافت ویتامین B و C است. 

• آنتی اکسیدان
چای عناب با داشتن مقادیر کافی ویتامین C و سایر فلاونوئیدهای دیگر، مقدار زیادی آنتی اکسیدان را در هر فنجان دارد که می تواند به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو در بدن کمک کند و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد.

• درمان یبوست
چای عناب به عنوان اثرات تحریک کننده ای روی سیستم گوارشی شناخته شده است و قادر است علائم تحریک کننده یبوست، سندرم روده تحریک پذیر و سایر مشکلات شایع معده را تسکین دهد.

• کاهش اضطراب

هزاران سال است که از چای عناب به طور سنتی برای تسکین جسم و روان استفاده می شود و تحقیقات مدرن نشان داده است که می تواند به کاهش سطح هورمون استرس و کاهش اضطراب و تغییرات خلقی کمک کند. 

• درمان سرماخوردگی

قدرت تقویت کننده سیستم ایمنیِ چای عناب، کاملاً شناخته شده است و می تواند به تسکین سرماخوردگی، علائم آنفولانزا و تب کمک کند. میزان ویتامین C موجود در چای عناب باعث تولید سلولهای سفید خون، خط اصلی دفاع برای بدن، می شود. اثرات ضد التهابی گلودرد را نیز تسکین می دهد.

• سلامت استخوان

مقدار مناسبی از مواد معدنی در چای عناب وجود دارد. یعنی آهن، کلسیم و فسفر که می تواند به بهبود تراکم مواد معدنی استخوان و محافظت در برابر پوکی استخوان کمک کند.

• عادت های خواب

همانطور که گفته شد چای عناب می تواند ذهن را تسکین دهد که باعث می شود آن را به عنوان یک کمک کننده طبیعی برای خواب، درست قبل از خواب، استفاده کنید.

• سلامت قلب و عروق

چای عناب دارای مقادیر زیادی آهن است که برای گردش خون عالی است؛ زیرا برای هر گلبول قرمز لازم است. این به معنای اکسیژن رسانی بیشتر به قسمتهایی از بدن است که به آن نیاز دارند؛ در حالی که پتاسیم به کاهش فشار خون کمک می کند.

• بهبود ظاهر پوست

فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی موجود در چای عناب، قادرند رادیکال های آزاد را قبل از آسیب به پوست خنثی کنند. بنابراین از چین و چروک ، لکه های پیری و لکه ها جلوگیری می کنند. 

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید
[کل: 1 میانگین: 5]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید